Drodzy Rodzice

W tym miejscu chciałabym podzielić się z Wami tym, co skłoniło mnie, aby założyć przedszkole, które bazuje na teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera.

Otóż, z wykształcenia jestem śpiewaczką operową. Ponad 20 lat pracowałam na scenie, realizując spektakle operowe. Moją drogę artystyczną zakończyłam spełniając marzenie mojego życia, którym było zaśpiewanie w operach Ryszarda Wagnera. Zrealizowałam je w 2006 roku, śpiewając na Festiwalu Wagnerowskim rolę Fricki w „Walkirii” oraz Waltrauty w „Zmierzchu Bogów”.

Mój świat operowy zawsze łączyłam z pracą pedagogiczną, która wówczas była moją drugą pasją. Przez 11 lat pracowałam w Szkole Muzycznej dla Dzieci Niewidomych w Laskach. Dzieci z Lasek nauczyły mnie ogromnej pokory i empatii. To dzięki nim zrozumiałam jak ważne jest plastyczne operowanie głosem, aby moje „muzyczne opowieści” mogły zaistnieć w kolorze. To tu przekonałam się o tym, że poprzez emocje, zmysły oraz angażowanie całego ciała można spotęgować doznania, a tym samym więcej nauczyć. Oczywiście muzyka była elementem doskonale pogłębiającym przeżycia estetyczne.

Po zakończeniu pracy na scenie, w pełni zaangażowałam się w pedagogikę. Podjęłam współpracę z kilkoma warszawskimi przedszkolami, prowadząc zajęcia rytmiki, zespoły wokalne, naukę gry na fortepianie i emisję głosu. Reżyserowałam przedstawienia muzyczne.

Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu pracy z dziećmi, stworzyłam wiele własnych, indywidualnych sposobów na to, aby w pełni rozwinąć potencjał drzemiący w dzieciach. Pragnę, aby w Żłobku „Radosne Dzieciaki” dominowały zabawy, sensoryczne, które działając poprzez emocje, zmysły i mądrą motywację, rozbudzają potrzebę nauki.